Breshëri plumbash drejt furrës së bukës pas sherrit, del fotoja e autorit dhe djalit të pronarit

schedule22:07 - 22 Mars, 2022

schedule 22:07 - 22 Mars, 2022

Ky është Armando Ndreu, 32 vjeçari që qëlloi me breshëri plumbash drejt furrës së bukës në pronësi të Ruzhdi Salës.

Gazetari i Abc Aldo Kozarja ka siguruar edhe foton e Sadet Salës djalit të pronarit të furrës së bukës që është konfliktuar me autorin.

Lexo edhe: Qëlloi me armë drejt furrës së bukës pas sherrit, kush është autori dhe pronari (EMRAT)

Abc ka siguruar edhe momentin kur autori qëllon me armë drejt furrës së bukës.

 

Sherri i ndodhur për motive të dobëta ka çuar në përdorimin e armëve në lagjen Skënderbej në Shkodër. Armando Ndreu del nga automjeti i tij tip ‘Golf’, i afrohet furrës së bukës dhe qëllon me breshëri plumbash, në një kohë kur në rrugë shihen të qarkullojnë edhe automjete të tjera.

Pas kësaj edhe Sadet Sala kundërpërgjigjet me pistoletë duke shtënë drejt 32 vjeçarit, i cili largohet me vrap duke lënë automjetin në rrugë. Nuk raportohet për të plagosur. Policia ka ngritur grupe kontrolli në zonë për kapjen e Armando Ndreut.

/abcnews.al