Boelli rindërton Stamford Bridge dhe i jep fund skenarëve të transferimeve të Chelsea

schedule16:37 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 16:37 - 7 Dhjetor, 2022

Më në fund, duket se  Chelsea do të ndërtojë një stadiumi të ri, me pronarin e ri të klubit, Todd Boeli, i cili ka vendosur të vazhdojë me rinovimin e “Stamford Bridge” historik.

Të paktën kështu raportojnë media të ndryshme angleze, me blutë e Londrës që synojnë të reformojnë stadiumin e tyre dhe të zgjerojnë kapacitetin e tij, i cili aktualisht është në 42 mijë vendesh.

Duhet theksuar se mendimet për ndërtimin e një stadiumi të ri u bënë edhe gjatë presidencës së Roman Abramovich, me planet që u lanë në sirtar në vitin 2010, kur propozimi për lëvizje u refuzua. /G.D abcnews.al/