Bindja e Walker: Jemi ende në lojë, matematika na e lejon

schedule14:33 - 22 Janar, 2020

schedule 14:33 - 22 Janar, 2020

Në Angli është momenti i Liverpool, por mbrojtësi i Manchester City, Kylian Walker, ende beson tek titulli kampion. Kampionët në fuqi të Premier League arritën një fitore të rëndësishme mbrëmbjen e djeshme, në transfetën e Sheffield United. Golin e vetëm të takimit e shënoi Aguero, i cili erdhi nga stoli për ti dhënë fitoren Cityt.

“Unë nuk e pranoj se gara për titullin kampion ka përfunduar. Jemi profesionistë, kjo është puna që ne bëjmë dhe do të luftojmë deri sa matematika të na e lejojë. Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë, ne e dimë shumë mirë këtë gjë. Jemi ende në të gjitha kompeticionet në lojë dhe shpresoj që në fundin e sezonit të marrim disa medalje,” deklaron Walker pas ndeshjes kundër ish-ekipit të tij.

Të besuarit e Jurgen Klopp renditen në vendin e parë, plot 13 pikë përpara “Qytetarëve”. Liverpool ka gjithashtu dhe dy ndeshje të prapambetura për të luajtur, ku mund ta thellojë dhe më shumë diferencën me vendin e dytë. /abcnews.al