Basha i përgjigjet Ramës: Po ta them prerë dhe shkurt, vendi yt pas zgjedhjeve të reja është në burg

schedule15:58 - 30 Korrik, 2020

schedule 15:58 - 30 Korrik, 2020

Pas miratimit në Kuvend të ndryshimeve Kushtetuese, vazhdojnë mesazhet në distancë mes Metës, Ramës dhe Bashës.

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar edhe njëherë në lidhje me ndryshimet kushtetuese të miratuara sot.

Kësaj here me një gjuhë të ashpër ai ka akuzuar kryeministrin Rama për krim kundër vendit dhe se pas zgjedhjeve vendi i tij do të jetë në burg.

Së fundmi, me një status në twitter Basha shkruan:

“Koston e konfliktit të krijuar me hedhjen në erë të marrëveshjes së 5 Qershorit dhe 14 Janarit, do ta mbash vetëm ti personalisht Edi Rama. Nëse mendon se me konfliktin e krijuar dhe me prishjen e stabilitetit demokratik të vendit, do të marrësh garanci për kokën tënde dhe të hajdutëve që të rrethojnë, po ta them prerë dhe shkurt: Vendi yt pas zgjedhjeve të reja është në burg, atje ku shkon çdo individ që me dashje kryen një krim kundër vendit dhe qytetarëve të tij. Partia Demokratike dhe Opozita e Bashkuar do të vazhdojnë të kenë në plan të parë, jo lojën tënde dhe të krimit që të drejton prej 22 vitesh në politikë, por hallet dhe problemet e shqiptarëve, që ti dhe Qeveria jote i kanë braktisur për hallet e tua personale”./abcnews.al