Barça dhe Man City janë duke finalizuar bisedimet për huazimin e Cancelo

schedule16:32 - 21 Gusht, 2023

schedule 16:32 - 21 Gusht, 2023

Barcelona dhe Manchester City po finalizojnë marrëveshjen e huazimit për Joao Cancelo.

Sipas The Athletic, mbrojtësi do t’i bashkohet klubit katalanas në formë huazimi me një opsion blerjeje. Barcelona shpreson të mbyllë marrëveshjen këtë javë.

Barcelona e sheh Cancelon si një lojtar të ri, (ai mund të luajë majtas dhe djathtas në mbrojtje).

Momenti kyç për përpjekjet e Barcelonës për të nënshkruar me Cansela ishte largimi i Ousmane Dembele te PSG. Pa këtë transfertë largimi, katalanasit nuk do të kishin qenë në gjendje të nënshkruanin me Cancelon dhe të përshtateshin me kufirin e pagave. /G.D abcnews.al/