Ballkani në luftë me koronavirusin: Nga izolimi total, tek gjendja e jashtëzakonshme, pro dhe kundër

schedule11:12 - 19 Mars, 2020

schedule 11:12 - 19 Mars, 2020

Të gjitha vendet e Ballkanit janë prekur tashmë nga koronavirusi ndërkohë që qeveritë respective kanë marrë masa për tu përballur me të.

Mjekë, politikanë dhe gazetarë tregojnë se cfarë po ndodh në Prishtinë, në Ulqin, në Shkup dhe në Beograd.

Më poshtë, ndiqni të plotë intervistat e gazetares së Abc News, Linda Karadaku për emisionin Ballkan: