Ballkani në luftë me koronavirusin: Nga izolimi total, tek gjendja e jashtëzakonshme, pro dhe kundër

11:12 | 19/03/202011:120

Të gjitha vendet e Ballkanit janë prekur tashmë nga koronavirusi ndërkohë që qeveritë respective kanë marrë masa për tu përballur me të.

Mjekë, politikanë dhe gazetarë tregojnë se cfarë po ndodh në Prishtinë, në Ulqin, në Shkup dhe në Beograd.

Më poshtë, ndiqni të plotë intervistat e gazetares së Abc News, Linda Karadaku për emisionin Ballkan:

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono