Aubameyang nuk e do vetëm Juventusi, futet dhe Milani në garë

schedule21:06 - 20 Janar, 2022

schedule 21:06 - 20 Janar, 2022

Pierre-Emerick Aubameyang është jashtë planeve të Arsenalit, që e kanë dënuar sulmuesin.

Sky Sports UK raporton se dy klube italiane janë të interesuara për shërbimet e futbollistit nga Gaboni.

Juventusi është një prej tyre dhe po lakohet prej kohësh, ndërkohë tani është shtuar edhe një klub tjetër.

Bëhet fjalë për Milanin, që e ka pasur në gjirin e vet sulmuesin 32-vjeccar, që e kishte pjesë të moshave nga viti 2007 deri në vitin 2012. / abcnews.al