Arteta do të marrë fonde për të forcuar skuadrën e Arsenalit në janar

schedule23:45 - 7 Nëntor, 2022

schedule 23:45 - 7 Nëntor, 2022

Drejtuesit e Arsenalit të Londrës janë gati të forcojnë skuadrën në dimër për të garuar për titull.

Për momentin, Topçinjtë kryesojnë renditjen e Premier League dhe klubi është i gatshëm të bëjë gjithçka që është e mundur në mënyrë që në gjysmën e dytë të sezonit.

Sipas 90min, në janar, drejtuesit e Arsenalit do të ndajnë fonde për tifozët që do t’i duhen trajnerit Mikel Arteta. Zona më e pambrojtur në përbërjen e londinezëve konsiderohet të jetë vija e mesme dhe klubi është gjithashtu i interesuar për nënshkrimin e një anësori apo një qendërsulmuesi shtesë.

Verën e kaluar, Arsenali shpenzoi rreth 132 milionë euro për transferime. /G.D abcnews.al/