Ankthi dhe stresi, problemet e fëmijëve nga Covid

schedule16:08 - 28 Shkurt, 2022

schedule 16:08 - 28 Shkurt, 2022

Nga Ema Shazivari

Covid ka lënë pasoja te fëmijët. Kryesisht përjetojnë ankth dhe stres. Psikologia e shkollës 9-vjeçare “Mihal Grameno”, në Tiranë thotë se trajton çdo ditë 5 deri në 6 nxënës.

Oriola Heta thotë se grupmosha që trajton më shumë janë fëmijë 12-14 vjeç.

Sipas psikologes, në shumë raste fëmijëve u mungon kujdesi prindëror. Kjo për shkak se ata punojnë me orare të zgjatura dhe qëndrojnë pak me fëmijët e tyre./abcnews.al