Albin Kurti dhe Isa Mustafa takohen të premten

schedule14:53 - 21 Nëntor, 2019

schedule 14:53 - 21 Nëntor, 2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka konfirmuar se do të takohet të premten me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti theksoi se në takim do të diskutohet për çështjet e mbetura hapur rreth idesë për planin qeverisës.

Kandidati për kryeministër theksoi se nuk ka kohë për të humbur sepse certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit do të bëhet javën që vjen. Ai komentoi edhe deklaratat e LDK-së se posti i kryeministrit është i barabartë me 6 apo më shumë ministri duke thënë se diçka e tillë nuk qëndron dhe se populli i Kosovës e ka zgjedhur atë kryeministër me votën e tij./abcnews.al