20 vjeçarja mohon akuzat: Nuk e dija që Astriti vazhdonte me vesin e vjetër

15:29 | 19/02/202015:290

Mikesha e grabitësit të Durrësit nuk e pranon bashkëfajësine me të. Në deklarimet e dhëna para grupit hetimor 20 – vjeçarja ka sqaruar se nuk e ka ndihmuar Astritin që të fshihej.

“Jemi njohur në “Facebook”. Më ka treguar për të kaluarë e tij dhe i kisha kërkuar që të hiqte dorë, por më pas pranova të lidhesha me të sepse e doja”, u shpreh ajo.

Adela ka rrëfyer si e ka perjetuar  momentin kur miku i saj Astrit Thaçi është arrestuar nga policia  në një lokal në zonën e ish-Kombinatit.

“Nuk mendoja që Astriti po vijonte me vesin e vjetër, por sa herë që vonohej e se takoja e prisja me ankth se mos kishte bërë diçka. Dje (dmth me datë 14 se me 15 është arrestuar) nuk e kam takuar. Madje as nuk kam biseduar me të as në telefon. Sot (me datë 15 kur u arrestua) kur erdhi të më takonte mendova se do te me sillte një dhuratë për Shën Valentin. Në fakt une po prisja një unazë”, tregoi 20-vEjeçarja.                                                                      

27 vjeçari akuzohet për kryerjen e 8 grabitjeve, brenda një jave në Tiranë, Durrës dhe Elbasan.  “Abc News” publikoi disa ditë më parë videon e grabitjes së një argjendari të shtunën e kaluar në Elbasan. Astrit Thaçi akuzohet për veprat penale “Vjedhja me armë, e mbetur në tentativë”, “Plagosja e rëndë me dashje”, Vjedhja me dhunë” dhe “Vjedhja e bankave dhe arkave të kursimit”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono