E dashura e Astrit Thaçit rrëfehet për Abc News: Nuk e dija çfarë njeriu ishte

15:21 | 19/02/202015:210

Adela Berisha u arrestua disa ditë më parë si bashkëpunëtore e grabitësit serial Astrit Thaçi, i cili akuzohet se ka kryer tetë grabitje brenda një jave në Tiranë, Durrës dhe Elbasan.

E reja ka rrëfyer në një intervistë për gazetarin e Abc News, Leonidha Musaj se si u gjend në mes të kësaj historie. Adela shprehet se kishte një muaj e gjysmë lidhje me Astritin, dhe thekson se nuk kishte dijeni për jetën e tij.

Po ashtu ajo ka hedhur poshtë dëshminë e saj të mëparshme se priste një unazë fejese nga ky i fundit.

Intervista për Abc News:

Adela Berisha: Unë tjeshtë kam një muaj e gjysme me atë. Nuk kam asgjë me Astritin, nuk e njihja ça robi ishte ky, ca bënte dhe nuk me intereson. Njerëzit nuk kanë pse të folin keq për mua sepse unë nuk kam hak. S’kam lidhje fare.

Gazetari: Ju nuk ekishin dijeni për aktivitetin kriminal të tij.

Adela Berisha: Jo. Thjeshtë më merrte në telefon me privat, me gjëra kështu, dilja pija kafe.

Gazetari: Policia thotë se ju e keni mbështetur në disa raste.

Adela Berisha: Jo, aspak.

Gazetari: Po në momentin e arrestimit?

Adela Berisha: Aty nuk kisha çfarë të bëja sepse sapo u ula në kafe dhe unë nuk e dija cfarë bënte ky. Pastaj ia kam shpejguar policisë.

Gazetari: Gjatë deklarimeve tuaja, keni thënë se prisnit një unazë fejese nga ai apo jo?

Adela Berisha: Jo, jo. Ne thjeshtë kena pas dhe më ka thënë që mos shkojnë gjërat edhe më shumë për diçka më së shumti. Por kjo që ndodhi tani…

Gazetari: Kishit dijeni për jetën e tij të mëparshme, e dinit që kishte qenë i arrestuar në Itali, 7 vite për vjedhje?

Adela Berisha: Jo.

http://abcnews.al/wp-admin/post.php?post=269430&action=edit

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono