10 lojtarët më të nënvlerësuar në La Liga

schedule18:10 - 24 Shtator, 2022

schedule 18:10 - 24 Shtator, 2022

Pas ndeshjeve të para të La Liga-s, duket qartë se Barcelona dhe Real Madrid do të jenë dy kandidatët kryesorë për titull, se rënia do të jetë një luftë 5-kahëshe dhe se hyrja në Evropë premton të jetë një luftë e përgjakshme.

Pas fillimit të keq të Atletico Madrid dhe Sevilla, dy vendet e mbetura në Champions League do të jenë mes Real Betis, Villarreal dhe madje edhe Athletic Bilbao, që ka nisur mrekullisht me Ernesto Valverde, shkruan abcnews.al.

Siç ndodh periodikisht gjatë sezonit, portali Transfermarkt ka përditësuar vlerat e tregut të lojtarëve në garën tonë. Shikoni lojtarët më të vlefshëm në La Liga këtu. Me këtë rast, ne rishikojmë lojtarët që kanë humbur vlerën më të madhe që nga përditësimi i fundit.

Një listë e dominuar praktikisht nga AtlEtico de Madrid, me 4 lojtarë në top-10. Rënia e nivelit të lojtarëve të Diego Simeones ka qenë e qartë dhe ne gjejmë lojtarë të Atletico-s që nuk i kanë përmbushur pritshmëritë.

Këta janë 10 lojtarët më të nënvlerësuar në Kategorinë e Parë

Raul de Tomas (Rayo Vallecano) duke ulur vlerësimin e tij me 13 milion € (12 milion € vlera e tregut)
Memphis Depay (FC Barcelona) ul vlerësimin e tij me 10 milionë euro (25 milionë euro vlera e tregut)
Denis Suarez (Celta de Vigo) ul vlerësimin e tij me 5 milionë euro (5 milionë euro vlera e tregut)
Iñigo Martínez (Athletic Club de Bilbao) duke ulur vlerësimin e tij me 5 milion € (20 milion € vlera e tregut)
Koke (Atletico de Madrid) ul vlerësimin e tij me 5 milion € (20 milion € vlera e tregut)
Saul Níguez (Atlético de Madrid) duke ulur vlerësimin e tij me 5 milion € (20 milion € vlera e tregut)
Youssef En-Nesyri (Sevilje) duke ulur vlerësimin e tij me 5 milion € (20 milion € vlera e tregut)
Jose Gaya (Valencia) duke ulur vlerësimin e tij me 5 milion € (35 milion € vlera e tregut)
Rodrigo de Paul (Atletico de Madrid) duke ulur vlerësimin e tij me 5 milion € (35 milion € vlera e tregut)
Thomas Lemar (Atletico de Madrid) duke ulur vlerësimin e tij me 5 milion € (35 milion € vlera e tregut). /G.D abcnews.al/