Tripletë e Mbappe dhe silurë e Paredes, fluturon PSG

23:27 | 15/12/201923:270

Skuadra e PSG-së vazhdon të tregojë dominim e saj në Francë. Kampionët në fuqi kanë shkatërruar me rezultatin 0-4 në transfertë ekipin e St. Etienne.

Ishte mesfushori Paredes ai që shënoi golin e parë të sfidës, një silurë e vërtetë. Argjentinasi godet fluturimthi nga një distancë e largët dhe shtang portierin vendas. Pas golit të Paredes, Kylian Mbappe mori përsipër dhurimin e spektaklit.

Talenti francez shënoi tre gola përballë St. Etienne, duke e çuar totalin e tij në Ligue 1 në 9 gola. Edhe Neymar kishte mundësi të shënonte, por ylli brazilian tregohet i pasaktë nga pika e bardhë e penalltisë. Me këtë fitore, PSG ngjitet në kuotën e 42 pikëve dhe vazhdon marshimin në krye të renditjes./abcnews.al

Paredes feston golin e tij

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono