ZYRTARE/ Fati rinovon kontratën, ka klauzolë të frikshme largimi

schedule22:21 - 20 Tetor, 2021

schedule 22:21 - 20 Tetor, 2021

Ansu Fati ka rinovuar kontratën me Baarcelonën.

Sulmuesi do të jetë pjesë e klubit katalanas deri në vitin 2027 dhe do ketë klauzolë largimi prej plotë një miliardë euro.

Fati është vetëm 18-vjeç dhe shihet si e ardhmja e futbollit Evropian. /abcnews.al/