Zjarr dhe tym në superstradë, digjen plehrat poshtë urës në Mamurras

schedule10:29 - 16 Shtator, 2019

schedule 10:29 - 16 Shtator, 2019

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur paraditen e sotme në superstradën Fushë Krujë – Laç. Flakë dhe ty mbuluan rrugën për disa ore me radhë. Kjo për shkak se poshtë urës ku kalon lumi Droje në Thumane iu është vënë flaka plehrave që hidhen nga fshatrat përreth. Nuk dihet se kush e ka ndezur këtë zjarr, por mjetet zjarrfikëse shkuan në vendin e ngjarjes. Në këtë lumë hidhen pa ndërprerje mbetje urbane, të cilat përfundojnë në bregdet në zonën e Gotullës. Por kësaj here siduket dikush u ka vënë zjarrin poshtë urës dhe e tërë zona është mbuluar nga tymi, flakët dhe aroma e rëndë. /ABC News Albania 24/7