Zbulohet laboratori i kriptomonedha në Durrës, arrestohet një person

schedule12:24 - 21 Janar, 2022

schedule 12:24 - 21 Janar, 2022

Një persona ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi dyshohet se prodhonte kriptomonedha.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se mesditën e sotme është arrestuar një person identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur dhe janë sekuestruar 210 makineri, të cilat dyshohet se përdoreshin për prodhimin e kriptomonedhave.

Ndër të tjera mësohet se pajisjet ndodheshin në një magazinë në fshatin Pjesëz në Shijak, të marrë me qira nga disa persona nga Tirana.

Ndërkohë vijon puna për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje dhe për kapjen e personave që mund të jenë përfshirë në këtë ./abcnews.al