Zbulohen detaje të reja nga divorci i bujshëm, çfarë i kishte thënë Bill Gates miqve për martesën

schedule16:21 - 13 Maj, 2021

schedule 16:21 - 13 Maj, 2021

Zbulime të reja dalin në dritë në lidhje me divorcin e bujshëm të Bill dhe Melinda Gates pas 27 vitesh martesë. Sipas NY Post, miqtë e themeluesit miliarder të Microsoft, me të cilin ai luante golf, ishin të parët që mësuan për problemet që ekzistonin në martesë.

Gates e përshkroi marrëdhënien e tij me Melinda si “pa dashuri” për miqtë e tij shumë para se divorci i çiftit të bëhej i njohur.

“Bill u foli miqve të ngushtë në kursin e golfit”, tha një burim. “Ai u tha atyre disa kohë më parë se martesa ishte pa dashuri dhe se kishte mbaruar për ca kohë dhe se ata po jetonin jetë të ndara “.

Bill Gates, fanatik i sportit, gjen ngushëllim në golf kohët e fundit.

Ndërkohë, i njëjti informacion vëren se vendimi për divorc ishte i vështirë për Melindën, e cila ka një besim të fortë universal.

Bill, 65 vjeç dhe Melinda Gates, 56 vjeç, janë bashkëpronar të Fondacionit Bill dhe Melinda Gates, një nga organizatat bamirëse më të fuqishme në botë, e cila u hap në vitin 2000. Fondacioni tani ka më shumë se 51 miliardë dollarë në aktivet.

Gates, të cilët kanë tre fëmijë, thanë se ata do të vazhdojnë të “punojnë së bashku për fondacionin e tyre”, i cili lufton varfërinë dhe sëmundjet. Ata nuk thanë asgjë për arsyet që i shtynë të divorcoheshin./abcnews.al