Vrau me armë 44-vjeçarin në sy të vëllait, kush është autori i krimit në Vaun e Dejës

schedule09:56 - 28 Shtator, 2022

schedule 09:56 - 28 Shtator, 2022

Shkodër – Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i plagosjes së rëndë me pasojë vdekjen e 44-vjeçarit nga Lezha, Pjetër Kolën.

Si rezultat i hetimeve u bë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasit Martin Gjini. alias A. Gj., 36 vjeç, banues në Lezhë.

Burime për ABC bëjnë të ditur se viktima ka qenë bashkë me vëllanë e tij kur është qëlluar.  Ka qenë pikërisht vëllai i viktimës që ka njoftuar policinë dhe ambulancën.

Njoftimi:

Shërbimet e Policisë dhe grupi i posaçëm hetimor i ngritur për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, në Pukë, ku mbeti i plagosur rëndë me armë zjarri shtetasi P. K., 44 vjeç, nga Lezha, i cili më pas ndërroi jetë në spitalin e Shkodrës, kanë vijuar intensivisht punën për grumbullimin e provave, me qëllim identifikimin dhe arrestimin e autorit, zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.  

Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore u bë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasit M. GJ. alias A. Gj., 36 vjeç, banues në Lezhë.    

/abcnews.al/