Vllaznia zyrtarizon pasuesin e Mevlan Adilit

schedule21:30 - 24 Qershor, 2022

schedule 21:30 - 24 Qershor, 2022

Marko Juric është zyrtarisht lojtar i Vllaznisë. Qendërmbrojtësi transferohet në Superiore nga Bosnje dhe Hercegovina dhe do të zëvendësojë Mevlan Adilin e larguar.

“KF Vllaznia ka kënaqësinë që të njoftojë se nga sot pjesë e tij do të jetë edhe futbollisti Marko Juriç. Mbrojtësi 27 vjeçar që dy sezonet e fundit ka qenë pjesë e ekipit Siroki Brijeg, tashmë është veshur kuqeblu.

Mes klubit tonë dhe lojtarit që luan në qendër të mbrojtjes, është firmosur një kontratë njëvjeçare, me të drejtë rinovimi edhe për një vit tjetër. Welcome Marko Juriç”, njofton klubi shkodran. / abcnews.al