Video/ Shkrumbohet nga flakët kamioni në Fier, shpëton shoferi

schedule13:22 - 6 Korrik, 2018

schedule 13:22 - 6 Korrik, 2018

Një kamion i ngarkuar me pije freskuese u shkrumbua, ndërsa po lëvizte në rrugën Fier – Levan, në vendin e quajtur Qafa e Koshovicës. Drejtuesi i tij shpëtoi vetëm me plagë të lehta. Nuk dihen saktësisht rrethanat, por sipas versionit paraprak të policisë mjeti pësoi një defekt, sikurse ka ndikuar edhe temperatura e lartë.  Në vendin e ngjarjes shkoi policia dhe zjarrfikëset, të cilat bënë që zjarri të izolohej dhe të mos dëmtonte mjetet e tjera që ishin pranë kamionit. Nga kjo ngjarje u rëndua trafiku. Nga Fieri deri në vendin e ngjarjes mjetet nuk mundën të lëviznin dhe qendruan të bllokuara për afro një orë. /abcnews.al