VIDEO/ Shënon Rashford, por “Dhelprat” përgjigjen shpejt. United-Leicester është “zjarr”

schedule14:10 - 26 Dhjetor, 2020

schedule 14:10 - 26 Dhjetor, 2020

Luhet Leicester City-Manchester City, e vlefshme për javën e 15 të Premier League. Nuk është mbyllur ende pjesa e parë dhe janë shënuar dy gola.

Rashford kaloi në avantazh United në minutën e 23-të me një gol pas kombinimesh të bukur, por Leicester u përgjigj shpejt me Barnes.

Maddison mblodhi lojtarët pranë vetes dhe pasoi për anësorin, i cili lëshoi një goditje të pakapshme nga jashtë zonës dhe tundi rrjetën, duke barazuar shifrat. /abcnews.al