VIDEO | “Furia” Liverpool, Mane shuan shpresat e Manchester City

schedule18:48 - 10 Nëntor, 2019

schedule 18:48 - 10 Nëntor, 2019

Në Liverpool mund të nisë festa. Ekipi i Jurgen Klopp ka shënuar golin e tretë kundër Manchester City dhe tre pikët e radhës janë vulosur. Kapiteni Henderson krosoi bukur nga krahu i djathtë, neglizhencë e mbrojtjes mike dhe Sadio Mane goditi me kokë dhe dërgoi topin në rrjetë.

Në pjesën e parë kishin shënuar Fabinho dhe Salah, ndërsa tani vjen rrjeta e sulmuesit senegalez. Kjo fitore e dërgon Liverpoolin në kuotën e 34 pikëve pas 11-të javëve të para dhe diferenca me rivalin kryesor shkon në 9 pikë. Titulli kampion mungon te “The Reds” prej vitit të largët 1990 dhe ky është sezoni i duhur për ta rikthyer në shtëpi. /abcnews.al