VIDEO/ Foden dhe Haaland i japin tre pikët, City fitore në një ndeshje “full” me kartona

schedule17:59 - 23 Shtator, 2023

schedule 17:59 - 23 Shtator, 2023

Manchester City ka marrë një fitore me shifrat 2-0 ndaj Nottingham Forest.

Të dy golat u shënuan në pjesën e parë, ku Foden dhe Haalnd ndëshkuan kundërshtarin.

Një ndeshje tepër intensive dhe me ndëshkime, ku 13 të verdhë dhe 1 i kuq kanë dalë nga xhepi i gjyqtarit kryesor.

Me këtë fitore, City i Guardiolas renditet në vendin e parë me 18 pikë, 5 më shumë se Tottenham i vendit të dytë./h.ll/abcnews.al