VIDEO/ E mbyllin dhe e nisin me gola, Tirana godet rëndë Teutën

schedule17:13 - 16 Shtator, 2022

schedule 17:13 - 16 Shtator, 2022

Tirana i jep drejtim fitores kundër Teutës. Kampionët në fuqi shënuan në fundin e pjesës së parë me Redon Xhixhën, 43’, dhe kaluan në epërsi.

Bardheblutë u futën me marsh tjetër edhe në pjesën e dytë, duke shënuar menjëherë me Florent Hasanin, një nga afrimet e verës.

Redon Xhixha më pas realizoi edhe golin e tretë për Tiranën, sërish me një goditje nga jashtë zone, pa u bërë 60 minuta lojë.