Victoria Beckham zbuloi ushqimin e saj të preferuar dhe na la pa fjalë

schedule07:50 - 6 Tetor, 2021

schedule 07:50 - 6 Tetor, 2021

Kohët e fundit Victoria Beckham zbuloi se ushqimin e saj të preferuar dhe i surprizoi të gjithë.

Bukë dhe kripë!

Ushqimi i saj i preferuar, edhe kur ha në restorant është një fetë bukë me pak kripë! Për shkak se ajo i kushton vëmendje dietës së saj, buka duhet të jetë gjithnjë integrale. Siç e përmendi, duke folur me Ruth Roger në podcast-in River Café’s Table 4, buka integrale është e pasur me karbohidrate, gjë që i jep energji, ndërsa rrëfeu se e do kripën! Ajo pranoi se nuk ha shumë por në një darkë mund ta shoqërojë ushqimin e saj me një pije ndërsa u bën shoqëri shumë të mirë të tjerëve që do të hanë!
Victoria Beckham ha pak dhe ushtron shumë. Në një deklaratë të mëparshme për Stellar Magazine ajo kishte thënë se stërvitja për të është si të lani dhëmbët. Ajo e bën atë çdo ditë dhe është e nevojshme për trupin e saj.

Ajo pothuajse u helmua teksa hante peshk për shkak të dietës së rreptë, pasi vjet pësoi një krizë. Kështu që iu desh të mos komentonte më.
gjithçka nisi pasi merkuri që gjendet te peshku, nuk i bën mirë. Marrja e tepërt e këtij metali dëmton trurin, mushkëritë, mëlçinë dhe sistemin imunitar. Mjekët e saj e këshilluan që të konsumonte mëlçinë për një kohë dhe kështu ajo e kapërceu problemin./abcnews.al