“Valverde e Simone më tërbonin keq”, Gary Neville rrëfen të pathënat

schedule13:38 - 28 Mars, 2020

schedule 13:38 - 28 Mars, 2020

Ish-mbrojtësi i Manchester United, Gary Neville, ka rikujtuar kohën kur ishte trajneri i Valencias. Anglezi mori drejtimin e klubit spanjoll në vitin 2015, por eksperienca e tij nuk shkoi ashtu siç pritej dhe në fund të sezonit u shkarkua nga drejtuesit.

“Kanë qenë rreth 2-3 situata, në kohën kur isha trajner i Valencias, kur kam dalë nga vetja. Kjo më ka ndodhur vetëm përballë trajnerëvë të tjerë. Një nga këta ka qenë Valverde, i cili në atë kohë drejtonte Athletic Bilbao. Ai i ndryshonte 2-3 herë skemat gjatë ndeshjes dhe ishte gjithmonë një hap para meje”, kujton anglezi.

“Një tjetër ka qënë Simeone. Trajneri i Atletico Madrid më vintë gjithmonë në lojë dhe u tallte me mua gjatë gjithë kohës. Po më dërgontë drejt vdekjes shumë ngadalë, gjithmonë brenda botës së futbollit”, sqaron Neville. /abcnews.al