Vajza e Bill Gates flet për herë të parë pas lajmit për ndarjen e prindërve të saj

schedule09:20 - 4 Maj, 2021

schedule 09:20 - 4 Maj, 2021

Prej mbrëmjes së djeshme, lajmi që shokoi botën ishte vendimi Bill dhe Melinda Gate, të cilët kanë vendosur të divorcohen pas 27 vitesh martesë. Ata u shprehën se nuk mund të qëndrojnë më çift së bashku.

LEXO EDHE: Bill dhe Melinda Gates divorcohen pas 27 vitesh martesë

Mirëpo, pas këtij lajmi ka reaguar vajza e çiftit, Jennifer Gates, e cila lëshoi ​​një deklaratë në Instastory.

“Deri më tani, shumë prej jush kanë dëgjuar lajmet që prindërit e mi po ndahen”. tha ajo. “Ka qenë një periudhë sfiduese për të gjithë familjen tonë”.

Më tej Jennifer vazhdon: “Unë jam ende duke mësuar se si të mbështes më së miri procesin dhe emocionet e mia, si dhe anëtarët e familjes në këtë kohë, dhe unë jam mirënjohëse për hapësirën për ta bërë këtë. Unë personalisht nuk do të komentoj më tej për asgjë rreth ndarjes, por ju lutem ta dini se fjalët tuaja të mira dhe mbështetja kanë kuptimin e botës për mua.

Faleminderit për kuptimin e dëshirës sonë për privatësi ndërsa ne lundrojmë në fazat e ardhshme të jetës sonë”.

Kujtojmë që çifti kanë së bashku tre fëmijë. Bill dhe Melida drejtojnë bashkë fondacionin që ka marrë emrat e tyre./abcnews.al