Tronditëse, zbulohet sasi e madhe drogë në çerdhen ku humbi jetën 1-vjeçari në SHBA

schedule10:09 - 22 Shtator, 2023

schedule 10:09 - 22 Shtator, 2023

Policia amerikane zbuloi një sasi të madhe fentanili dhe droge sintetike të fshehura në çerdhen e Nju Jorkut, ku disa ditë më parë një djalë i mitur humbi jetën pasi ra në kontakt me opioidet.

Departamenti i Policisë së Nju Jorkut tregoi fotot e operacionit ku mund të shihen sasi të mëdha narkotikësh sintetikë të futura në qese plastike.

Ditën e premte një 1-vjeçar vdiq nga një mbidozë droge në çerdhe, e cila ishte fshehur nën dyshekun ku vogëlushi Nicholas Dominici po flinte.

Tre fëmijë të tjerë u shtruan në spital pasi gjithashtu u ekspozuan ndaj lëndës narkotike të fuqishme.

Pronari i çerdhes, Grei Mendez dhe punonjësi i saj, Carlisto Acevedo Brito po përballen me akuza federale për posedim të lëndëve narkotike me qëllim të shpërndarjen dhe vrasje.

/abcnews.al