Tritol në oborrin e dy vëllezërve në Shkodër

schedule12:40 - 6 Janar, 2018

schedule 12:40 - 6 Janar, 2018

Një shpërthim u dëgjua rreth orës 02:00 në lagjen  “Tre Herojt” ne Shkodër. Lënda plasëse u vendos në oborrin e përbashkët të banesave të vëllezërve me inicialet F. P. dhe M. P. Nga shpërthimi nuk ka të lënduar, por vetëm dëme të lehta materiale në mjetin tip Citroen me targë AA 505 BA. Në vendin e ngjarjes u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një fitil zjarrpërcjellës me gjatësi 8 cm.

Policia po heton për autoret e vendosjes së tritolit./abcnews.al