Torassa: Kam vuajtur nga dëmtimet, sot provuam gjithçka për të fituar

19:12 | 18/12/201919:120

Fantazisti argjentinas i Tiranës, Agustin Torassa, foli për Supersport pas fitores 2-0 ndaj Flamurtarit. Lojtari i bardhebluve kryeqytetas foli për ndeshjen, golin që shënoi dhe për dëmtimet që ka pësuar gjatë kohës që ka qenë të Tirana.

NDESHJA – “Kjo ndeshje ishte e vështirë sepse vinim pas derbit, që u luajt me shumë tension. Do të provonim gjithçka dhe jemi të lumtur për 3 pikët. Për fat të mirë, i bëmë gjërat ashtu siç duhet. Shpresojmë ta mbyllim me fitore ndaj Laçit këtë fazë”.

GOLI – “Jam i lumtur për golin tim, edhe për Bathën që shënoi, edhe për fitoren që morëm. Gjithçka shkoi shumë mirë. Nuk jam mësuar të shënoj shpesh”.

DËMTIMET – “Isha i pafat, nuk luajta shumë pasi qëndrova larg fushave. Nuk kam pasur shumë hapësirë, pasi kemi lojtarë të mirë. Sot demonstrova që mund të bëj mirë me këtë skuadër”.

GOL ME PARTIZANIN&TIRANËN – “Nuk mund të përgjigjem. Jam profesionist. Që kur kam ardhur këtë kam vendosur të mbroj këto ngjyra. Erdha te Tirana, pasi dëshiroja të isha këtu”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono