Tirana-Teuta hap javën e 20 të Kategorisë Superiore

schedule21:49 - 31 Janar, 2019

schedule 21:49 - 31 Janar, 2019

Tirana-Teuta është ndeshja hapëse e javës së 20 në Kategorinë Superiore. Tre pikët janë i vetmi objektiv për të dyja skuadrat.

Tirana-Teuta është sfida hapëse e javës së 20 në Kategorinë Superiore. Një përballje delikate për të dyja skuadrat që kërkojnë me doemos fitoren. Bardheblutë vijnë në këtë takim me moralin e lartë pas dy fitoreve radhazi, atë në kampionat ndaj Kamzës dhe në Kupë ndaj Flamurtarit.

Në kampin tjetër, durrsakët nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1 ndaj Flamurtarit. Objektivat sezonale janë të ndryshme për të dyja skuadrat. Teuta po zhvillon një sezon përtej pritshmërive pasi është një kandidat serioz për fitimin e titullit kampion.

Skuadra e teknikut Shkëmbi është në vendin e tretë në kuotën e 34 pikëve, 6 pikë më pak se Partizani kryesues. Sa i përket Tiranës, bardheblutë vazhdojnë largimin nga zona e ftohtë pasi janë 5 pikë larg Kamzës. Që mban vendin e 9 në kampionat. Një fitore ndaj Teutës do ta shndërronte Tiranën në një pretendent për t’u kualifikuar në Kupat e Europës./abcnews.al