Tirana kryeson ndaj Teutës, dy gola spektakolarë në Korçë

schedule17:48 - 2 Nëntor, 2019

schedule 17:48 - 2 Nëntor, 2019

Janë mbyllur pjesët e para në dy sfidat e orës 17:00 në Superiore. Në Durrës, Tirana është në avantazh përballë Teutës, falë një goli nga sulmuesi Michael Ngoo. Shtalarti britanik përfiton mjaft mirë nga një top i kthyer i Frashërit, për të shënuar nga një distancë e afërt.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 11
E shtunë, më 2 nëntor 2019, ora 17:00

TEUTA-TIRANA  0-1
Ngoo 19′

Teuta: Frashëri, Beqja, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Avdyli, Kallaku, Çyrbja, E. Vila, Khalid. Trajner: Bledi Shkëmbi
Tirana: Lika, Vangjeli, Osmani, Hoxhallari, Ismajlgeci, Batha, Çelhaka, Cobbinah, Halili, Torasa, Ngoo. Trajner: Julian Ahmataj

Ndërsa në takimin tjetër mes Skënderbeut dhe Laçit, ka pasur spektakël dhe gola shumë të bukur. Fillimisht, ishte Gripshi që shënoi për Skënderbeun në minutën e pestë, duke realizuar një gol shumë të bukur fluturimthi nga jashtë zone. Megjithatë, Laçi barazoi, me një tjetër “perlë” nga Lushkja, që ndëshkon Koliçin nga një distancë e largët./abcnews.al

SKËNDERBEU-LAÇI  1-1
Gripshi 5′, Lushkja 24′

Skënderbeu: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Pëllumbi, Daja, Taipi, Gripshi, Ndecky, Bregu, Otto John. Trajner: Ilir Daja.
Laçi: Stajila, Fagaj, Ighnjatovic, Domgjoni, Turkaj, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Xhixha, Nëabueze. Trajner: Armando Cungu