Tifozët e Partizanit kanë një shqetësim ndaj Kukësit

schedule18:36 - 6 Tetor, 2018

schedule 18:36 - 6 Tetor, 2018

Tifozët e Partizanit janë tepër të shqetësuar në prag të ndeshjes ndaj Kukësit. Ata nuk janë të kënaqur me orarin, një problem që e theksoi edhe trajneri Gega.

Janë të bindur se kundër tyre ka një komplot.

Tifozët e Partizanit ndihen keq për orarin e ndeshjes së të hënës ndaj Kukësit në Superligë, pasi duhet të jenë në “Elbasan Arena” përpara orës 13:45. Natyrisht, kanë të drejtë pasi është ditë pune, madje fillimi i javës, ndërsa sfida e javës së 8 nuk do të jetë në kryeqytet dhe do të humbet kohë për të shkuar në Elbasan e për t’u kthyer.

Tifozët e kanë shprehur haptazi shqetësimin e tyre në komentet në faqen zyrtarë të klubit në Facebook.

Jo plotësisht i qetë edhe trajneri Gega, ndonëse ai e sheh pa ndryshe këtë problem.

“Është e vërtetë, është shqetësim. Personalisht nuk kam ndonjë eksperiencë të madhe në Superligën shqiptare. Ndoshta jashtë shtetit luhet në 13 e 45. Kjo nuk është zgjedhja jonë. Nuk jemi ekipi pritës. Në fakt shqetësohem se edhe ushqimi, oraret dhe regjimi ynë do jetë ndryshe, megjithatë kundërshtari këtë do bëjë”, tha Gega.

Gjithsesi, më shumë rëndësi ka vetë ndeshja ndaj një kundërshtari të fortë si Kukësi.

“Nuk besoj se Kukësi zbehet si ekip edhe pse ka humbur karshi Skënderbeut. Mendoj që do vijë dhe do japë 100% kundër nesh dhe ne jemi përgatit për t’i vlerësuar sepse janë ekip për t’u vlerësuar. Kanë bërë një histori”, tha trajneri i Partizanit gjatë konferencës për shtyp.

Lavdërimet po vijnë me shumicë pasi të kuqtë janë ngjitur në vend të parë.

“Në qoftë se kampionati mbaron pas dy javësh do thoja me kënaqësi që jemi për titull se jemi tre pikë para, por do luajmë nga tri ndeshje me secilin kundërshtar me Tiranën, Flamurtarin, qoftë edhe me Durrësin. Mendoj që kemi bërë një performancë të mirë. Jemi munduar që secili nga ne të korrigjohet”, u shpreh Gega.

Në krah të trajnerit, në konferencë doli edhe mbrojtësi Atanda.

Afrikani vlerësoi atmosferën ndryshe tek ekipi, komunikimin më të mirë, dhe kjo sipas tij ka bërë ndryshimin këtë sezon. Mbrojtësi paralajmëroi sidoqoftë, se do të ketë momente të vështira, dhe Partizani duhet të jetë i përgatitur për t’i përballuar, nëse dëshiron të fitojë titullin.

Për tifozët e Partizanit, ndërkaq, është edhe shqetësimi i çmimeve të biletave, pasi do të duhet të paguajnë 500 dhe 1 000 lekë të reja për copë, në varësi nga tribuna, dhe ata gjithashtu mendojnë se kjo bëhet për të bërë që skuadra e tyre e zemrës të ketë sa më pak përkrahje në stadium./abcnews.al