Teuta largon një tjetër kampion, ndan rrugët me Zogajn

schedule11:45 - 11 Janar, 2022

schedule 11:45 - 11 Janar, 2022

Silvio Zogaj nuk është më pjesë e skuadrës së Teutës. Ka qenë vetë klubi durrsak i cili ka njoftuar largimin e lojtarit.

Sulmuesi veshi fanellën e djemve të detit dy vite më parë, teksa ishte pjesë e skuadrës edhe në fitimin e titullit kampion në sezonin e kaluar.

“KF Teuta falenderon Silvio Zogajn, për gjithë kontributin e dhënë përgjatë dy viteve me fanellën blu. Zogaj meritonë një vend në histori për gjithçka kanë dhënë dhe sidomos për titullin e fituar pas 27 vitesh. Faleminderit Silvio, paç fat KF Teuta!” thuhet në njoftimin e Teutës.

/f.a/abcnews.al