Tërmet në kryeqytet dhe në veri të vendit

schedule12:15 - 4 Janar, 2018

schedule 12:15 - 4 Janar, 2018

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë disa minuta më parë në kryeqytet. Mësohet se brenda një intervali të shkurtër kohor kanë rënë dy tërmete. Mësohet se punonjësit kanë dalë nga zyrat.

Lëkundjet janë ndjerë në Kukës, Shkodër por edhe në Prishtinë. Nuk janë raportuar dëme materiale. Sipas Institutit të Sizmiologjisë tërmeti ka qenë me magniturdë 5.2 me epiqendër në Mal të Zi, me një thellësi 10 km në tokë./abcnews.al