Temperatura dimri në pranverë, si do të jetë moti sot

schedule07:12 - 1 Prill, 2020

schedule 07:12 - 1 Prill, 2020

Moti do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu dhe rreshje bore në zonat malore dhe zonat e ulëta. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie tv konsiderueshme.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore -2/4°C

Zonat e ulëta 2/11°C

Zonat bregdetare 4/12°C./abcnews.al