Të dehur në timon dhe pa leje drejtimi, 10 shoferë të arrestuar në Fier

schedule10:19 - 25 Janar, 2022

schedule 10:19 - 25 Janar, 2022

Dhjetë drejtues mjetesh në Fier janë vënë në pranga pasi janë kapur në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi gjatë javës që lamë pas.

Gjithashtu njoftohet se janë pezulluar 5 leje drejtimi për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit.

Janë vendosur 1231 masa administrative gjatë javës që lamë pas, të ndara si vijon:

-5 masa për drejtim mjeti nën efektin e pijeve alkoolike;

-267 masa për mosvendosjen e rripit të sigurimit;

-47 masa për mosvendosjen e kaskës mbrojtëse;

-89 masa për përdorimin e aparatit celular;

-301 masa për parakalime të gabuara;

-7 masa për shpejtësi mbi normën e lejuar;

-198 masa për ndalim/pushim të mjetit në kundërshtim me sinjalizimin rrugor dhe rregullat e qarkullimit;

-8 masa për mungesë të siguracionit të mjetit;

-314 masa për shkelje të rregullave të tjera të Kodit Rrugor të cilat janë burim aksidenti. /abcnews.al/