Takimit me zyrtarin amerikan i bashkohet edhe Petrit Vasili, kush është Crawford?

schedule21:31 - 31 Maj, 2020

schedule 21:31 - 31 Maj, 2020

Vijon ende takimi i Këshillit Politik për reformën zgjedhore.

ABC News ka mësuar se gjatë mbledhjes, Oerd Bylykbashi dhe Damian Gjiknuri janë shkëputur për tu takuar kokë më kokë me përfaqësuesin e ambasadës amerikane i cili ndodhet me diplomatë të tjerë në këtë mbledhje.

Mësohet se Ian R. Crawford është i dërguari i ambasadës amerikane në tryezën e negociatës.

LEXO edhe: Zbardhet propozimi i opozitës për qeverinë kujdestare, ç’po ndodh pas dyerve të mbyllura?

Crawford mban detyrën e shefit të seksionit politik dhe ekonomik.

Gjatë takimit me dyshen Gjiknuri-Bylykbashi është bashkuar dhe nën kryetari i LSI Petrit Vasili.

Më herët u zbardh edhe propozimi i opozitës për qeverinë tranzitore ndërkohë që detaje të tjera priten në orët në vijim./abcnews.al