Surprizat e motit sot, mesdita ndryshime në gjithë territorin shqiptar

schedule07:26 - 6 Qershor, 2020

schedule 07:26 - 6 Qershor, 2020

Sipas MeteoAlb, vendi jonë gjatë paradites mbetet me vranësira dhe shira të pakët e të izoluar, ku më të dukshëm do jenë në qendër dhe Jug.

Ndërsa mesdita përmirëson motin në territorin shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C verilindja deri në 28°C ultësira perëndimore.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë./abcnews.al