Sulmet e Berishës kundër Komisionit Hetimor, PD: “Non grata” njësoj si Rama

schedule10:00 - 22 Shkurt, 2022

schedule 10:00 - 22 Shkurt, 2022

Partia Demokratike e Shqipërisë ka hedhur akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, duke thënë se me sulmet ndaj Komisionit Hetimor në përpjekje për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

Sipas PD-së në këtë komision, është zbardhur e vërteta mbi vjedhjen e 430 mln eurove ndërsa shton se Rama, LSI dhe Berisha kanë të njëjtin hall, që Shqipëria të mos ndryshojë.

Postimi i PD:

Non Grata vazhdoi dje sulmet kundër Komisionit hetimor të inceneratorëve. Ata duan të mbrojnë njëri-tjetrin.

Komisionin Hetimor për inceneratorët, ka zbardhur të vërtetën mbi vjedhjen e 430 milionë euro.

Vazhdojne ta sulmojne:

Nga një anë Rama dhe PS.

Nga ana tjetër LSI dhe Berisha. Të tre i lidh i njëjti hall:

Këta nuk duan që Shqipëria të ndryshojë

/abcnews.al/