Stefano Romano në ekspozitën e tij bën thirrje për kthimin te shpirti

schedule16:21 - 15 Shkurt, 2018

schedule 16:21 - 15 Shkurt, 2018

Kthimi tek shpirtërorja, larg temave të mëdha politiko- sociale është faqja e re që shpalos artisti italo-shqiptar Stefano Romano në ekspozitën “ RGB”. Në këtë prezantim, artisti bën bashkë 3 mediume video, pikturë dhe poezi, ashtu si poezia e japonezit Haiku, e cila vjen në 3 vargje./abcnews.al