“Spiunë” anglezë në Itali-Armeni, Zaniolo drejt Premier League?

schedule14:24 - 20 Nëntor, 2019

schedule 14:24 - 20 Nëntor, 2019

Ylli i Romës, Nicolo Zaniolo, po i mahnit të gjithë me talentin dhe potencialin që po tregon në fushën e lojës. Sulmuesi romak arriti të shënojë 2 gola për kombëtaren italiane duke i dhënë një sinjal trajnerit Mancinit se ai është gati për Euro 2020.

Performanca e tij ditën e hënë kundër Armenisë në ‘Renzo Barbera’ u vëzhgua nga delegatë të Manchester United. Siç raporton gazeta ‘Il Messaggero’, anglezët po e monitorojnë me kujdes situatën e italianit.

20-vjeçari me golat e shënuar kaloi De Rossin, duke qënë ai lojtari më i ri romak që shënon për kombëtaren italiane. Kartoni i sulmuesit vlerësohet rreth 79 milionë €. Nëse Roma do ta shesë në të ardhmen italianin, milanezët e Interit do të fitojnë 15% nga kartoni i tij. /abcnews.al