Shqiptarët “veshin” rrugët e SHBA me flamujt “Kuq e Zi”, momentet nga festa në Chicago

schedule22:47 - 28 Nëntor, 2021

schedule 22:47 - 28 Nëntor, 2021

Shqiptarët në të gjithë botën festuan sot Ditën e Flamurit dhe shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Qindra shqiptarë janë mbledhur bashkë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku të mbuluar nën flamujt kuq e zi kanë festuar ditën e shënuar për Kombin tonë.

Në rrugët e Chicagos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës shqiptarët kanë publikuar momentet festive. Festë pati edhe në Londër, por jo vetëm ku makinat e viteve të fundit shiheshin të mbuluara me flamujt shqiptarë. /abcnews.al/