Sherr në një lokal, sulmohet me armë zjarri klienti

schedule08:37 - 3 Tetor, 2019

schedule 08:37 - 3 Tetor, 2019

Një person ka mbetur i plagosur më armë zjarri në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 7, pas një konflikti të castit për motive të dobëta. Policia indetifikoi autorin 42-vjecar dhe po punon për arrestimin e tij. I plagosuri ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Nga të dhënat e para mësohet se i dëmtuari dhe autori kishin njohje me njëri tjetrin. Ngjarja ka ndodhur fill pas një konflikti të nisur në ambjentet e një lokali, për të vijuar më pas jashtë tij. /abcnews.al