Sevilla zyrtarizon trajnerin e ri

schedule17:42 - 21 Mars, 2023

schedule 17:42 - 21 Mars, 2023

Jose Luis Mendilibar është emëruar trajneri i ri i Sevillas.

Trajneri spanjoll mori postin, i cili u zbraz pas shkarkimit të argjentinasit Jorge Sampaoli.

Kontrata me 62-vjeçarin Mendilibar është llogaritur deri në fund të këtij sezoni.

Puna e fundit e Mendilibar ishte te Alaves në sezonin 2021/22.

Para kësaj, Mendilibar ka drejtuar Eibar, Osasuna, Athletic, Real Valladolid dhe Levante.

Sevilla është e 14-ta në tabelën e La Ligës me 28 pikë në 26 ndeshje. /G.D abcnews.al/

Burimi: Sevilla FC