Sekuestrohen 2 ton drogë, 4 shqiptarë në pranga

schedule13:29 - 30 Prill, 2018

schedule 13:29 - 30 Prill, 2018

Ujërat e Adriatikut konfirmohen dhe një herë tjetër si urë lidhëse mes Shqipërisë dhe Italisë për trafikun e drogës.

Katër shqiptarë të arrestuar, 2 ton drogë e llojit marijuanë e sekuestruar dhe një kallashnikov është bilanci i një operacioni të gjerë policie të drejtuar nga Guardia di Finanza e Otrantos në ujërat ndërkombëtare mes Salentos dhe Shqipërisë.

Agjentët e policisë sinjalizuan një gomone gjatë një kontrolli në det. Pas një ndjekjeje prej disa minutash në det u arrestuan katër personat në bord të gjithë shtetas shqiptarë./abcnews.al