Sallata dietike që ha Kate Middleton gjatë verës

schedule09:46 - 9 Gusht, 2022

schedule 09:46 - 9 Gusht, 2022

Është zbuluar sallata e preferuar verore e Kate Middleton dhe padyshim që do të duam ta provojmë. Dukesha e Kembrixhit dhe nëna e tre fëmijëve mban një dietë të ekuilibruar dhe rutinë ushtrimesh, duke i lënë fansat të vdesin për të ditur se cilat janë sekretet e saj shëndetësore.

Pjata e sallatës së Kate Middleton është e lehtë dhe freskuese dhe super e lehtë për t’u përgatitur. Sipas Daily Mail, mbretëresha ka qenë një fanse e madhe e sallatave me shalqi të paktën që nga viti 2014 dhe shpesh i përfshin ato në dietën e saj verore.

Dobësia e Kate Middleton për sallatën me shalqi mund të jetë surprizë për disa fansa mbretërorë pasi përfshirja e frutave në sallatë është e ndaluar për shumë njerëz. Për më tepër, sipas Woman & Home, qepa e kuqe është një nga ushqimet e zakonshme të ndaluara për familjen mbretërore pasi qepa dhe hudhra shpesh shoqërohen me erën e keqe të gojës, gjë që nuk është ideale për raste të veçanta.

Receta e sallatës me shalqi të Kate Middleton:

700 g shalqi
1 qepë e kuqe e vogël
180 g djathë
vaj ulliri ekstra i virgjër me nenexhik të freskët

Zbatimi

Hapi 1. Hiqni dhe prisni mishin e shalqinit në copa, duke hedhur lëvozhgën.
Hapi 2. Qëroni dhe prisni hollë qepën, thërrmoni fetën, më pas mblidhni gjethet e mentes, duke grisur ato më të mëdhatë.
Hapi 3. Vendosni gjithçka në një tas dhe përzieni. I spërkasim me pak vaj dhe i rregullojmë me kripë dhe piper./abcnews.al