S’ informuan për kanabisin/11 policë të Vlorës në hetim

schedule15:02 - 6 Mars, 2018

schedule 15:02 - 6 Mars, 2018

11 punonjës të policisë së Vlorës, janë neën hetim pasi nuk kaneë informuar për drogën e mbjellë në zonat ku ata operonin. Tre të tjerë janë përjashtuar nga policia. Lajmi u bë i ditur nga Drejtori i Policisë së Vlorës, Gentian Shehaj i cili tha se këta efektivë po hetohen pasi për shkak se me anë të veprimeve apo mosveprimeve të tyre kanë favorizuar kultivimin e kanabisit. Gjatë takimit të policisë së Vlorës për analizën e punës gjatë vitit 2017 u vu në dukje se gjatë vitit të shkuar u sekuestruan 75 % më shumë kanabis se në 2016 si dhe u realizuan 46 operacione në det në bashkëpunim me Delta Force dhe Guardia Di Finanza. /abcnews.al