Rrëshen/ Grabiten dy kasaforta të postës, por s’kishin para

schedule16:25 - 14 Shkurt, 2018

schedule 16:25 - 14 Shkurt, 2018

Zyrat postare në qytetin e Rrëshenit u sulmua mëngjesin e sotëm dhe dy kasaforta u grabitën për 4 minuta.
Brenda kasafortave nuk kishte para, por vetëm pulla postare dhe pasaporta.

Nga verefikimi i kamerave të sigurisë rezulton se grabitja ka zgjatur rreth 4-5 minuta.

Autorët u larguan me makinë nga vendi i ngjarjes, por kur nuk gjetën lekë brenda në kasafortë i hodhën ato në afërsi të Milotit./abcnews.al